Gdzie kupić naklejki umweltzone

Znak informujący o strefie UmweltzoneOd 1 stycznia 2008 r. w trosce o ochronę środowiska w Niemczech zaczęły powstawać strefy ekologiczne tzw. Umweltzone. Wjazd do nich możliwy jest jedynie dla pojazdów, które mają przyklejoną na przedniej szybie plakietkę ekologiczną. Początek Umweltzone oznaczony jest znakiem drogowym, na którym pojawia się kolor naklejki, która umożliwia wjazd do danej strefy, natomiast jej koniec zaznaczony jest szarym znakiem drogowym.

Oferujemy Państwu oryginalne plakietki upoważniające do wjazdu do stref ekologicznych w Niemczech.  Zakupiona naklejka ważna jest bezterminowo i dotyczy tylko pojazdu, którego numer rejestracyjny jest wpisany na naklejce, dlatego w przypadku zmiany numeru rejestracyjnego lub wymiany szyby niezbędny jest zakup nowej plakietki.

 

Jak uzyskać plakietkę Umweltzone?

Aby otrzymać plakietkę wystarczy zgłosić się do naszej Stacji Kontroli Pojazdów. Od ręki zostanie wydana naklejka opatrzona numerem rejestracyjnym Państwa pojazdu, dzięki której będą mogli Państwo legalnie i bez obawy o mandat poruszać się i parkować w strefach ekologicznych w Niemczech.

Planujesz wyjazd do Niemiec?

Pzyjedź po obowiązkową naklejkę Umweltzone!

Jesteśmy na św Michała 20 w Poznaniu

Jakie pojazdy mogą otrzymać naklejkę?

Naklejkę mogą otrzymać wszystkie pojazdy spełniające poniższe warunki:

czerwona naklejka umweltzoneŻółta plakietka UmweltzoneZielona naklejka Umweltzone
BENZYNAI rejestracja
od 01.1993 albo Euro1
DIESELI rejestracja
01.1997-12.2000 albo Euro2
I rejestracja
01.2001-12.2005 albo Euro3
I rejestracja
od 01.2006 albo Euro4/Euro5

Obecnie wjazd do wszystkich stref ekologicznych w niemieckich miastach dozwolony jest jedynie z zieloną naklejką ekologiczną. (jedyny wyjątek miasto Neu-Ulm w Bawarii, żółte i zielone naklejki)

 

Z obowiązku posiadania naklejki Umweltzone zwolnione są skutery, motocykle, trójkołowce i quady.

 

W jakich miastach obowiązują strefy Umweltzone?

Każde niemieckie miasto ustala indywidualnie jakie są granice stref ekologicznych oraz jakie obowiązują w nich normy. Wjazd do strefy oznaczony jest kolorowym znakiem, na którym umieszczone są również kolory plakietek zezwalających na wjazd. Dokładny obszar stref oraz kolor plakietek można sprawdzić na specjalnej interaktywnej mapie.

 

Jakie są kary za wjazd do strefy bez naklejki?

Za wjazd do strefy ekologicznej bez odpowiedniej naklejki ekologicznej grozi mandat w wysokości 80 Euro

Planujesz wyjazd do Niemiec?

Pzyjedź po obowiązkową naklejkę Umweltzone!

Jesteśmy na św Michała 20 w Poznaniu